AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''1 Oyuncak 1 Kıyafet 1000 Mutluluk" Okulöncesi Eğitimin Önemi, Geliştirilmesi ve İşbirliği Kapsamında Oluşturulan Kampanya Dahilinde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER, Eskil Latife Hanım Anaokuluna Ziyarette Bulundular.

''1 Oyuncak 1 Kıyafet 1000 Mutluluk

''1 Oyuncak 1 Kıyafet 1000 Mutluluk" Okulöncesi Eğitimin Önemi, Geliştirilmesi ve İşbirliği Kapsamında Oluşturulan Kampanya Dahilinde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER, Eskil Latife Hanım Anaokuluna ziyarette bulundular. Setik İlkokulu Anasınıfı öğrencilerimizin de konuk olduğu ziyarette, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER; "Bakanlığımızın okulöncesi eğitime verdiği öneme dikkat çekerek okulöncesi eğitimde fırsat eşitliğinin artmasının okul öncesi eğitime erişimle doğrudan ilişkili olduğunu belirterek  bu bağlamda özellikle sosyoekonomik seviye olarak dezavantajlı ailelerimizin çocuklarının okul öncesi eğitime ücretsiz erişimleri çok daha kritik öneme sahiptir. Bu nedenle bu dönemde önceliklerimizden bir tanesi okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması olacak." dedi.

 

Eskil Latife Hanım Anaokulu Müdürü Mehmet BAĞDAT ve Setik İlkokulu Okulöncesi Öğretmeni  Tuğçe UÇAR SAĞLAM ise okulöncesi eğitim alanında ilçemizde işbirliği konusunda çok güzel bir ortamın yaratılmış olmasından dolayı teşekkürlerini dile getirerek karşılıklı memnuniyet durumunu anlattılar.

Okulumuzda ziyaret boyunca yapılan etkinliklerimiz; misafir öğrencilerimize okulumuzun alanlarını gezdirdik; sınıf ortamlarımızı tanıttık ve anlattık, öğrencilerimizin misafir öğrencilerimizle kaynaşmalarına rehberlik ettik, oyun alanımızda yüz boyama çalışmaları gerçekleştirdik, müzikli balon eğlencemizi gerçekleştirdik, oyunlarımızı oynadık, son olarak da okulumuzdan küçük bir hediye ile misafir öğrencilerimizi uğurladık.

30-11-202230-11-202230-11-202230-11-2022

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.