AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskil Atatürk Anadolu Lisesinden "Atık Piller Toplansın Eskil Çöp Olmasın!" Projesi

Eskil Atatürk Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Atık Piller Toplansın Eskil Çöl Olmasın!" projesi kapsamında Eskil Ortaokulu öğrencileri ile bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amaçlı etkinlik düzenlendi.
Eskil Atatürk Anadolu Lisesinden

Eskil Atatürk Anadolu Lisesi Müdürlüğü ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu "Atık Piller Toplansın Eskil Çöl Olmasın!" projesi kapsamında Eskil Ortaokulu öğrencileri ile bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amaçlı etkinlik düzenlendi. Bu etkinlikte Eskil Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri Eskil Ortaokulu öğrencilerine atık pillerin çevreye verdiği zararlar ve bu zararların nasıl önlenebileceği konusunda bilgilendirme yaptılar.  Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER de katılarak öğrencileri atık pil toplamaya teşvik edici bir konuşma yaptı ve proje sahibi Eskil Atatürk Anadolu Lisesi'ne bu proje kapsamındaki çalışmaları için teşekkür etti. 

Eskil Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Zeynel Ermiş : "Eskil Bölgemizde ana geçim kaynağımız olan topraklarımızı korumak için bu projeyi başlattık. Okullarda ve ilçede Atık Pillerin zararlarını anlatan etkinlikler gerçekleştireceğiz. Her okula atık pil toplama kutusu, bilgilendirici afiş ve broşürler dağıtacağız. Bu yolla çok miktarda atık pili toplayarak, doğanın zarar görmesinin önüne geçmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

 

03-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-202203-03-2022

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.