AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim KILIÇER'in "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İbrahim KILIÇER'in

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. Yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

23 Nisan 1920, özgürlüğü için yılmadan mücadele eden aziz milletimizin yeniden dirilişinin eseridir. Yüce meclisimiz, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güçle İstiklâl Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmıştır. Ezelden beri hür yaşayan milletimizin, sonsuza kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Böylesine önemli bir günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara armağan ederek onlara ne kadar değer verdiğini göstermiştir. Bütün dünyada eşi benzeri olmayan çocuk bayramı sadece bizim ülkemizde kutlanmaktadır.

Sevgili Çocuklar,

Sizler geleceğin mimarı, yarının yetişkini, istikbalimizin kurucusu olacaksınız. Dünün çocukları yetişkin olup büyük işler başardılar. Biz de bu büyük başarıları çoğaltıp vatanımızı vatanlar içinde en büyük vatan, milletimizi milletler içinde en büyük millet yapmayı, bununla birlikte insanlığa fayda sağlayacak nice doktorlar, öğretmenler, düşünürler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bu emelimizi sonuca ulaştıracak olanlar sizlersiniz. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, ülkemizin ve dünyanın tüm çocuklarına mutluluk getirmesi temennisiyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

İbrahim KILIÇER

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.