AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Çukuryurt İlk/Ortaokulundan Örnek Proje: "Yemini Al, Doğal Yaşama Destek Ver!"

İlçemiz Çukuryurt İlk/Ortaokulunun öğrenci ve velileri, köy okulunun bahçesindeki karlı zeminde yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar ve sokak hayvanları için oluşturulan alana yem bırakıyor.
İlçemiz Çukuryurt İlk/Ortaokulundan Örnek Proje:

Çukuryurt köyündeki öğrenciler "Yemini Al, Doğal Yaşama Destek Ver" projesiyle sokak hayvanları için yemleme çalışması yapıyor.

Velilerin de destek verdiği projede iş makineleriyle okulun bahçesindeki kar temizlenerek yem havuzu oluşturuldu. Öğrenciler evlerinden getirdikleri buğday, arpa, mısır, ekmek, mama ve diğer gıdaları havuza bırakıyor.

Çocuklara hayvan sevgisinin aşılandığı projeyle doğal yaşama destek sağlanıyor.

Veliler getiriyor, öğrenciler havuza bırakıyor

Çukuryurt İlk/Ortaokulu Müdürümüz Soner Gökkaya çocukların yarıyıl tatilinde olduğunu ancak sokak hayvanları için adeta yarıştıklarını söyledi.

Hayvanların yem havuzu sayesinde beslenme sıkıntısı yaşamadığını belirten Gökkaya, "Öğrenci ve velilerimizle beraber yem havuzumuza sokak hayvanları ve kuşlar için mama, ekmek ve yem gibi benzeri gıdalar bıraktık. Bize düşen görev onların haklarını savunmaktır. Velilerimizin evlerinden çuvallarla getirdikleri yemleri öğrencilerimiz yem havuzuna bırakıyor." diye konuştu.

05-02-202205-02-202205-02-202205-02-2022

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.