AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Topraksız Tarım Uygulaması" Açılışı Yapıldı.

İlçemiz Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde

 

İlçemiz Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde hazırlanan serada "Topraksız Tarım Uygulaması" yapılıyor. Hidroponik tarım olarak da bilinen topraksız tarım, bitkilerin büyümek için ihtiyaç duyduğu besinlerin toprak yerine özel olarak hazırlanmış solüsyonlardan almasına dayalı bir sistemdir. Bitkileri doğrudan etkileyen toprak kalitesi ve içeriği gibi etkenler topraksız tarım da ortadan kaldırılır. Düzenlenen açılışa Kaymakamımız Sn. Yunus COŞKUN, Belediye Başkanı Necati BELGEMEN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER, Şube Müdürlerimiz Ali Bülent ÇOLAK ve Bahadır ÖRNEK, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz KILIÇER, yapılan uygulama için emeği geçenlere teşekkür ederken, Okul Müdürü Mustafa BOZDAĞ; "Bitkilerin maksimum düzeyde nem ve besine hızlıca ulaşabildiği bu yöntem aynı zamanda sizi böcek ve sinek derdinden kurtaracak. Hemen hemen her türlü bitkiyi yetiştirebileceğiniz topraksız tarımda dikkat etmeniz gereken tek şey bitkilere sağladığınız alan ve kullandığınız solüsyon. Bazı bitkiler diğerlerinden daha fazla alana ihtiyaç duyar. Bu bitkileri topraksız olarak yetiştirirken ihtiyaç duyduğu alanı vermeye özen gösterin. Topraksız tarımla, biber, salatalık, domates, kabak, bezelye, ıspanak, marul, fesleğen gibi bitkileri oldukça rahat bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Öğrencilerimize ve halkımıza bu yöntemi tanıtmak ve öğretmek için böyle bir alan oluşturduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

 

 23-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.