AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Okullarında Görev Yapan Okul Müdürleri ile Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçemiz Okullarında Görev Yapan Okul Müdürleri ile Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER, ilçemiz okullarında görev yapan okul müdürleri ile bir araya gelerek toplantı yaptı.

Eskil Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, okullarda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmaları yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim KILIÇER başkanlığında yapılan toplantıya, şube müdürleri ve okul/kurum yöneticileri katıldı.

Toplantıda; okullarımızın eğitim-öğretim durumu, okullarımızda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi' kapsamında yapılan kütüphanelerimiz için başlatılan kitap toplama kampanyaları, 'Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi' kapsamında yeni anasınıflarının durumu, Mesleki Eğitimde Çırak, Kalfa, Usta sayısının artırılması ile ilgili yürütülen çalışmalar, Bakanlığımızın yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerimizin faydalandırılması, DYK Kursları, kantin ve pansiyon denetimleri, ortaöğretim eylem planı, TÜBİTAK çalışmaları, Rehberlik ve zümre faaliyetleri, Bağımlılıkla Mücadele Çalışmaları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler, Veliler ile okullarımız arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, Eğitim paydaşlarımız ile ekip ruhunu yakalayabilmek, TUBİTAK Projeleri, Taşımalı eğitim ve taşıma kapsamında verilen yemek hizmeti ile ilgili dikkat edilecek konuları ele alındı.

Eğitimin insan yetiştirme sanatı olduğuna vurgu yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KILIÇER, "Eğitimde bir başarı istiyorsak, tüm paydaşlar olarak hepimizin gereken özveriyi göstermesi gerekiyor. Gönülden, azimle ve istikrarla çalışarak öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini olabildiğince desteklemeliyiz. Öğrencilerimizin akademik başarısı kadar sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda donanımlı bireyler olması da bizler için oldukça önemli. Bu konuda her türlü özveriyi gösteren siz okul müdürlerime teşekkür ediyorum."dedi.

Toplantı sonunda Müdürümüz İbrahim KILIÇER, katılımcılarla görüş alış verişinde bulunarak sorun ve isteklerini dinledi. 2021-2022 eğitim öğretim yılının 2. dönem değerlendirme toplantısı iyi dilek ve temennilerin ardından son buldu.

 

23-05-202223-05-202223-05-2022

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.