AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde "Beyaz Bayrak" ve "Beslenme Dostu Okul Sertifikası" Almaya Hak Kazanan Okullarımıza Sertifikaları Düzenlenen Törenle Verildi

İlimiz genelinde Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Belgesi almaya hak kazanan okullarımıza belgeleri düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ve İl Sağlık Müdürü Cengizhan KILIÇASLAN  tarafından verildi.
İlimizde

 2018-2019 Eğitim öğretim yılı içerisinde Beyaz Bayrak için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze başvuran 71 okuldan, gerekli şartları sağlayarak belge almaya hak kazanan 47 okulumuza Beyaz bayrak, pirinç levha ve sertifikaları; Ayrıca Beslenme Dostu Okul Sertifikası için başvurusu bulunan 21 okulumuzun tamamına ise sertifikaları İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen törenle , İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL ve İl Sağlık Müdürümüz Cengizhan KILIÇASLAN tarafından takdim edildi.  İl Milli Eğitim Müdürümüz Hacı Ömer KARTAL törende yaptığı konuşmasında tüm okullarımızın aslında bu kriterleri sağladığını, ancak başvuru konusunda yeterli seviyelere ulaşılamadığını, önümüzdeki yıllarda tüm okullarımızı sisteme dahil etmek için çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Özel okullarımızdan belge almaya hak kazananları da özellikle tebrik etti. İlimiz genelindeki özel okullarımızın da fiziki olarak buna hazır olduğunu sadece küçük teşvik ve yönlendirmelerle özel okullarımızın tümünün bu belgeyi alabileceğini vurguladı. İl Sağlık Müdürü Cengizhan KILIÇASLAN'a ,belge almaya hak kazanan tüm okul yöneticilerimize, Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi ekibine  ve İl Sağlık Müdürlüğü Denetim ekibine sürece olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

İlçemizden Beyaz Bayrak Prinç Levha Alan Okullarımız

Celil İlkokulu

Çulfa Şehit Hacı Şahin İlkokulu

Çulfa Şehit Hacı Şahin Ortaokulu

Akgöl İlkokulu

Eşmekaya Anadolu Lisesi

Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu

Şehit Mehmet Meral İlkokulu

Bilezikli İlkokulu

Taşkapı İlkokulu

Taşkapı Ortaokulu

Oklava İlkokulu

Gümüşdüğün İlkokulu

Sağsak İlkokulu

 

İlçemizde Beslenme Dostu Okul Sertifikası Alan Okullarımız

Ortakuyu İlkokulu

Ortakuyu Ortaokulu

Eskil Latife Hanım Anaokulu

Şehit Recep Bozdağ İlkokulu

Celil İlkokulu

 

İlçemizde Beyaz Bayrak Sertifikası Alan Okullarımız

Ortakuyu İlkokulu

20-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-201920-06-2019

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.