AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100.Yılını Coşkuyla Kutladık

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100.Yılını Eskil Cumhuriyet İlkokulu Seminer Salonunda düzenlenen programla coşkuyla kutladık. Programımız Saygı Duruşu ve ardından ilk günkü coşkusuyla okunan İstiklal Marşı'nın ardından, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Günün anlam ve önemini beliritilen konuşmayı Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Yakup AYDIN tarafından yapıldı. İstiklal Şairi Mehmet Akif ERSOY'un hayatını anlatan sinevizyon gösterisi nin ardından Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Şammaz DOĞANAY tarafından Mehmet Akif'in "Zulmü Alkışlayamam" şiiri, Melisa MUTLU tarafından ise Arif Nihat ASYA'nın "Bayrak" şiiiri okundu.  Ardından Pandemi Dolayısıyla Video olarak yayınlanan Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin sunduğu "İstiklal Marşı" oratoryosu programa katılan davetliler ve öğrenciler tarafından izlendi.
İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100.Yılını Coşkuyla Kutladık

İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100.Yılını Eskil Cumhuriyet İlkokulu Seminer Salonunda düzenlenen programla coşkuyla kutladık. Programımız Saygı Duruşu ve ardından ilk günkü coşkusuyla okunan İstiklal Marşı'nın ardından, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Günün anlam ve önemini beliritilen konuşmayı Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Yakup AYDIN tarafından yapıldı.

İstiklal Şairi Mehmet Akif ERSOY'un hayatını anlatan sinevizyon gösterisi nin ardından Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Şammaz DOĞANAY tarafından Mehmet Akif'in "Zulmü Alkışlayamam" şiiri, Melisa MUTLU tarafından ise Arif Nihat ASYA'nın "Bayrak" şiiiri okundu. 

Ardından Pandemi Dolayısıyla Video olarak yayınlanan Eskil Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Eskil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin sunduğu "İstiklal Marşı" oratoryosu programa katılan davetliler ve öğrenciler tarafından izlendi.

Eskil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki tüm okullarımızdaki öğrencilerin sınıflarından ilçe programına katılabilmesi için Zoom üzerinden canlı yayın yapılmıştır. 

12-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-2021

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.