AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAOKUL KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE !

2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.3.n) maddesinde "Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, tercih edilecek okulun boş kontenjanına bakılmaksızın herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğüne başvurarak yapılabilecektir." denilmektedir. Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemleri kapsamında;

Not-01: Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları 06-10 Ağustos 2018, 13-17 Ağustos 2018, 27-31 Ağustos 2018 ve 03-06 Eylül 2018 tarihlerinde saat 17:00´ye kadar yapılabilecektir. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir.

Not-02: 2018 Yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen veya yerleşemeyen öğrenciler, Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemlerinde kullanılacak olan tercih başvuru listelerine e-okul.meb.gov.tr adresinde bulunan "2018 Merkezi Yerleştirme, Yerel Yerleştirme ve Pansiyonlu Okullar Tercih Listeleri" ekranlarından ulaşabileceklerdir.

Not-03: 2018 Yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda herhangi bir Ortaöğretim okuluna yerleşmeye hak kazanıp merkezi olarak kesin kayıtları yapılan öğrencilerden ÖZEL OKUL/KURUMLARA OKUL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYİP NAKİL TALEBİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİN Nakil Başvuruları Ortaöğretim Kurum Müdürlükleri tarafından "e-Okul Kurum İşlemleri / Nakil İşlemleri / Nakil Başvuru" ekranından yapılacaktır.

Not-04: OKUL İDARELERİNCE YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARI İLE İLGİLİ TÜM İŞ VE İŞLEMLERİN "2018 YILI ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZUNDA" BELİRTİLEN HÜKÜMLER KAPSAMINDA YÜRÜTÜLMESİ GEREKMEKTEDİR.

ORTAÖĞRETİM KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE !

2018 Yılı Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.3.n) maddesinde "Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, tercih edilecek okulun boş kontenjanına bakılmaksızın herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğüne başvurarak yapılabilecektir." denilmektedir. Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemleri kapsamında;

Not-01: Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Kurumlar ile Özel Okul/Kurumlar için 2018-2019 Kesin Kayıt ekranına gerekli yetkiler aktif edilmiştir. Öğrencilerin kesin kayıt işlemleri "e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Kesin Kayıt" ekranı üzerinden yapılacaktır.

Not-02: Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları 06-10 Ağustos 2018, 13-17 Ağustos 2018, 27-31 Ağustos 2018 ve 03-06 Eylül 2018 tarihlerinde saat 17:00´ye kadar yapılabilecektir. Her nakil döneminde öğrenciler, her gruptan en fazla 3 (üç) okul tercihinde bulunabileceklerdir.

Not-03: 2018 Yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşen veya yerleşemeyen öğrenciler, Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemlerinde kullanılacak olan tercih başvuru listelerine e-okul.meb.gov.tr adresinde bulunan "2018 Merkezi Yerleştirme, Yerel Yerleştirme ve Pansiyonlu Okullar Tercih Listeleri" ekranlarından ulaşabileceklerdir.

Not-04: 2018 Yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda herhangi bir ortaöğretim okuluna yerleşmeye hak kazanıp merkezi olarak kesin kayıtları yapılan öğrencilerden ÖZEL OKUL/KURUMLARA OKUL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYİP NAKİL TALEBİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİN Nakil Başvuruları Ortaöğretim Kurum Müdürlükleri tarafından "e-Okul Kurum İşlemleri / Nakil İşlemleri / Nakil Başvuru" ekranından yapılacaktır.

Not-05: 2018 yılı Ortaöğretime Yerleştirme İşlemleri sonucunda okul/kurumunuza yerleşmeye hak kazanıp merkezi olarak kesin kayıtları yapılan öğrencilerden DEVLET OKULLARINA OKUL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYİP NAKİL TALEBİNDE BULUNAN ÖĞRENCİLERİN YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARINI YAPABİLMELERİ İÇİN ORTAOKUL MÜDÜRLÜKLERİNE YÖNLENDİRİLMELERİNİN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

Not-06: OKUL İDARELERİNCE YERLEŞTİRMEYE ESAS NAKİL BAŞVURULARI İLE İLGİLİ TÜM İŞ VE İŞLEMLERİN "2018 YILI ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ TERCİH VE YERLEŞTİRME KILAVUZUNDA" BELİRTİLEN HÜKÜMLER KAPSAMINDA YÜRÜTÜLMESİ GEREKMEKTEDİR.          

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.