AKSARAY ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şule Öğretmenimiz okulu sevdirmek için palyaço kıyafetiyle derse girdi.

Eskil İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Şule Özkan, öğrencilerin derslere adapte olması ve okula severek gelmesi için palyaço kıyafeti giyerek derse girdi.
Şule Öğretmenimiz okulu sevdirmek için palyaço kıyafetiyle derse girdi.

Öğretmenimiz Şule Özkan, giydiği palyaço kıyafetiyle derse girdi. 6. sınıf öğrencileri öğretmenlerini palyaço kıyafetiyle görünce çok şaşırdı. Şaşkınlıkları gözlerinden okunan öğrencilere sabah ilk derste sürpriz yapan Şule öğretmen, dersin bir bölümünde öğrencilerle oyun oynadı ve daha sonrasında da müfredatın belirlediği takvimle ders anlatmaya devam etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Öğretmen Şule Özkan tüm öğrencileri derse katılım sağlamasını istiyorum diye belirterek, "Derste bazı öğrencilerin sönük ve pasif olduğunu fark ettim. ve bu konuyla ilgili araştırmalar yaptım, çevremle konuştum. İnternetten yaptığım araştırmalarda, bazı öğretmenlerin derse farklı kılık kıyafetle girdiğini, farklı müzik aletleri çalarak derse girdiğini gördüm. Bende dedim ki, ne olabilirim? Bu sırada palyaço olmak aklıma geldi. Acaba dikkatlerini çekebilir miyim? Bu pasif öğrencileri hareketlendirebilir miyim dedim aslında. Gerçekten çok olumlu sonuca ulaştım, hiç sesini çıkarmayan öğrenci bile saçıma, kıyafetime dokundu, merak etti nasıl bir şey olduğunu. Hem oyun oynadık hem ders işledik. O katılmayan öğrencileri de derse katmış olduk. Aslında tüm sınıfın atmosferini değiştirmiş olduk. Motivasyonu bu şekilde sağladık ve dersi işledik" ifadelerine yer verdi.

Şule Öğretmenin farklı ve eğlenceli girişiminden dolayı mutlu olduklarını belirten öğrenci Fatih Tümer, "Çok güzel oldu, hocamız geldi, oyunlar oynadık, dersler daha eğlenceli geçmeye başladı. Bizlerin derse katılımı arttı. Çok güzel oldu, mutlu olduk, çok iyi bir deneyim oldu. Her zaman ki derslerden bayağı değişik oldu" dedi. Öğrenci Kemal Ünlü ise "Hocamız palyaço gibi giyinmesi bizler için çok iyi oldu. Oyunlar oynadık, çok güzel oldu" ifadelerini kullandı.

 

 

20-12-202120-12-202120-12-2021

Eskil Hükümet Binası Kat 1 Eskil AKSARAY - 03824114411

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.