AKSARAY
ESKİL İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Yazarlar ile Söyleşi Programının Dördüncüsü Yapıldı
![Yazarlar ile Söyleşi Programının Dördüncüsü Yapıldı](/meb_iys_dosyalar/2021_05/06181513_image_2021-05-06_17-59-38.jpg)
Eskil Kaymakanmlığı himayesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürütmüş olduğu Yazarlar ile Söyleşi programının dördüncüsü "KIBRIS" temalı olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ'le 5 Mayıs 2021'de gerçekleştirildi. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim KILIÇER, ilçemiz öğretmenleri ve çok sayıda öğrencimiz katıldı.
Kıbrıs tarihi ve Kıbrıs'ın Türkleşmesi-İslamlaşması konusunda bilgiler veren Prof. Dr. İsmail GÜLEÇ, tarihte yaşananların güncel meselelere yansımaları hakkında da bilgiler sundu.